0532 485 77 87
info@kocumveben.com
Koçum ve Ben instagram sayfasını da incelemeyi unutmayın!

Özel okullar, özel öğretim kursları, yabancı dil kursları ve kişisel gelişim kursları “toplumun kaliteli eğitime ulaşma ihtiyacını karşılamak” üzere kurulurlar ve temelde ortak bir misyon için hizmetlerini sürdürürler: Bireylere kaliteli eğitim hizmetleri sunarak, eğitim hayatlarında ve sonrasında kariyerlerinde iyi bir yere gelmeleri konusunda aracı olmak.

Toplumun kaliteli eğitime ulaşma ihtiyacına biraz daha dikkatli bakıldığında ise buz dağının görünmeyen yüzünün oldukça derinlere ulaştığı görülür. Birey; görünen / görünmeyen, gizli, gerçek ve haz veren ihtiyaç durumları ile bir eğitim kurumuna başvurur.

kurumsal koçluk-kocumveben

Eğitim kurumunun bu ihtiyaç durumlarının her birini karşılayacak bir alt yapısı, sistemi, vizyonu, uzun vadeli bir eylem planı ve farkındalık sahibi bir eğitmen kadrosu olmalıdır.

Her ne kadar, kuruluş amacı kutsal bir düstur olsa da; ticari bir işletmenin sürekliliğini sağlama kaygıları, kimi zaman iç denetim mekanizmalarının iyi çalışmaması ya da daha iyiye ulaşmada uzun vadeli stratejik ön görüler ortaya konulamaması sebepleriyle eğitim kurumları, bireyin bu beş ayaklı ihtiyaçlar hiyerarşisini gözden kaçırabilmektedir ya da daha da kötü ihtimalle hiç farkında olamamaktadır.

Bu durumda; ne yazık ki yapılan yatırımların uzun sürede geri dönüşlerini verdiği, en iyi PR çalışmaları yapılsa dahi marka prestijinin sadece ve sadece iyi referansla yükselebildiği, bireylerin de yüksek bütçeler ayırmak zorunda kaldıkları için karar verirken yavaş ve çok hassas davrandıkları özel eğitim kurumları sektörü, gerek bireylerin kaliteli hizmet ihtiyacını beş yönüyle de karşılayabilmek gerek objektif bir bakış açısına ve “Nasıl daha iyiye ulaşabilirsiniz?” sorusunun profesyonel koçluk eğitimi almış uzman bir kişinin uyguladığı özel tekniklerle sorulmasına ve analiz edilmesine muhtaçtır. Muhtaçtır çünkü, Başöğretmenimiz Atatürk’ün de öğütlediği gibi;

İlim ve fen ve ihtisas nerede varsa, sanat nerede varsa gidip öğrenmeye mecburuz. Çok çalışmaya mecburuz. Çalışmak demek ise boşuna yorulmak terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü medeni buluşlardan azami derecede yararlanmak zorunludur.”

Bu bağlamda; biz, eğitim sektörü çalışanları olarak, ülkemiz adına ciddi bir sorumluluk taşıdığımızı da bilmeli, özel sektörün ticari kaygılarını bu bilinçle değerlendirmeli, çalışmanın boşa yorulmak demek olmadığını anlamalı, eğitim sistemimizi zamanın gereklerine göre yapılandırmada daha açık fikirli, daha vizyoner olmalı, kalıplaşmış yöntem ve rehberlik sistemleri ile Türk gençliğinin potansiyelini dünyaya kanıtlayamayacağımızın farkına varmalıyız.

Koçum ve Ben’de, eğitime adanmış bir vizyon ve gençlerimizin ancak 21. yy. becerileriyle kuşanırlarsa potansiyellerini ortaya koyabilecekleri gerçeği ile yapılandırılmış profesyonel koçluk hizmetleri verilmektedir.

Koçum ve Ben kurumsal koçluk hizmetleri, özel eğitim kurumlarımıza, çeşitli özel eğitim kurumlarında yıllarca edinilen tecrübe ile farkında olmadan yapılan hayati yönetimsel hatalardan ve 21. yy becerilerinden uzak verilen rehberlik hizmetlerinden “zamanın gereklerine” uzanan kalıcı ve prestijli  bir dönüşümün anahtarını sunmaktadır.

Kurumsal Koçluk Hizmetleri Kapsamı:

✔ Kurum Yöneticileri için “Sürdürülebilir Kurumsal Marka için Ne Yapmamalısınız?” koçluk hizmeti

✔ Eğitimci ve Yöneticiler için “Pratik Koçluk Workshopları”

✔ Öğrenciler için “Kendi Kendinin Koçu Olma Eğitimleri”

✔ Veliler için “Veli Farkındalık Seminerleri”

error: Content is protected !!
whatsapp1